top of page

QR Menü Nedir.

qr-nerede-kullanilir-696x423.jpg.webp
otellerde-qr_edited.jpg

QR menü, müşterilerin akıllı telefonlarından masada bulunan karekodu okutarak görüntüleyebilecekleri dijital menüdür. Masalardaki fiziksel menü ihtiyacını ortadan kaldırarak daha iyi bir müşteri deneyimi sunar. Kare kod ise tıpkı marketlerde gördüğün barkodlar gibi bir görseldir. Bir müşteri bunu akıllı telefonundan okuttuğunda, otomatik olarak bir web sitesine veya uygulamaya yönlendirilir. Tamamen temassız bir sipariş deneyimi olan bu uygulama sayesinde müşterilerin dijital menüye hızlıca erişir.

QR kod Uyumlu Menü Kullanmak İçin En Önemli 4 Neden

01

Temassız sipariş sürecine sahip olabilirsin

Tabii ki şu anda bir restoranda QR menü kullanmanın en büyük avantajı, müşterilerin dokunmak zorunda oldukları şeylerin sayısını azaltmaktır. Genelde müşteriler ne yiyeceklerine karar verirken menüyü masada elden ele dolaştırır. Bu yüzden karekodu masalarda kolaylıkla görünebilecek yerlere koyarak müşterilerin zahmetsiz bir şekilde QR kodu okutmasını sağlayabilirsin. Ayrıca müşteri ile servis personeli arasındaki temasıda minimuma indirmiş olursunuz. Bu sayede personeliniz ve müşterileriniz arasındaki tek temas yemekler masaya servis edilirken gerçekleştirilir.

03

Restoran içinde operasyonu hızlandırabilirsin

Bir restoran işletmecisinin en çok isteyeceği şeylerden biri, olabildiğince çok müşteriye hizmet vermek ve sirkülasyonu artırmaktır. QR menü sayesinde müşterilerin sipariş vermek için garsonun dikkatini çekmeye çalışmak yerine, masaya oturdukları anda QR kodu hemen okutabilirler. Hatta oturmadan önce bile menüye erişip incelemeye başlayabilirler. Tek yapman gereken, masaya oturmak için sırada bekleyen müşterilerilerinin görebileceği bir yere, QR menüyü konumlandırmak. Bu sayede operasyonun büyük ölçüde hızlanır.

02

Menüyü yeniden yazdırmadan kolayca değiştirebilirsin

Birçok restoranda menü düzenli olarak değişir. Bunun yerine, bir karekod menü ile herhangi bir ek masraf olmadan, ihtiyaç duyulduğunda değişiklikler dijital olarak yapılabilir. POS sistemine entegre çalışan QR Menu Order sayesinde menüde yaptığın değişiklikler QR menüde de otomatik olarak güncellenir. Sadece birkaç tıklama ile menüyü istediğin zaman istediğin şekilde değiştirebilirsin. Bu sayede dilediğin gibi sezonluk menüler oluşturabilirsin ve her seferinde basım maliyeti ödemene gerek kalmaz.

04

Görseller ile müşterilerin iştahını açabilirsin

Baskı menülerde alan sınırlıdır, bu da genellikle yemek resimlerinin olmamasına sebep olur. Çoğu restoran, yüksek kaliteli görüntüleri kağıda basmak maliyetli olduğu için menülerine fotoğraf eklemez. Ancak dijital bir menüye müşterilerin ağzını sulandıracak görselleri yükleyebilirsin. İstediğin kadar görsel ekleyerek müşterilerinin dikkatini çekebilirsin. Örneğin, harika bir hamburger fotoğrafı ile sipariş vermelerini sağlayabilirsin çünkü müşteriler menülerde görsellere bakarak tercih yapmaya daha yatkındır.

Son olarak…

QR menü, sipariş vermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Buda servis personelinizin idari görevlerden daha çok işin “misafirperverlik” kısmına odaklanmasını sağlar. Pandemi sırasında müşteriler temassız siparişi benimsedi. Kullanıcı alışkanlıklarıyla birlikte müşterilerin artık çoğu pandemi sonrasında bile bu uygulamaya devam etmek isteyecektir. POS sistemine entegre çalışan QR Menu Order ile temas az, siparişler hızlı ve hatasız gerçekleşir…

Restoranınızda bir QR kod menüsü kullanmak ister misin? Bizimle iletişime geçin.

Qr Menü Kullanan Bazı Restaurantlar

bottom of page